Categories: ogrodnictwo

Ogrodnictwo – pasja na cały rok

Ogrodnictwo staje się coraz bardziej popularne. Staramy się żyć bliżej natury, bardziej ekologicznie i przy tym wszystkim odżywiać się zdrowiej. Co sprawia, że dbanie o swój własny przydomowy ogródek stało się tak popularne?

Z ziemi prosto na talerz 

Nie da się nie zauważyć, że dwudziesty pierwszy wiek to era życia w sposób ekologiczny. Staramy się jeść zdrowiej, kupujemy żywność z naklejką mówiącą, że jest to produkt bio. Jednak okazuje się, że to właśnie hodowanie swojego własnego jedzenia w ogródku jest najbardziej przyjaznym środowisku sposobem odżywiania. Jeśli zdecydujemy się na hodowlę swoich własnych warzyw i owoców, będziemy mieć stuprocentową pewność co jemy. W przypadku kupowania produktów w sklepach, nigdy nie możemy być pewni czy nie zastosowano na nich szkodliwych pestycydów i z jakiego rodzaju gleby wyrósł nasz obiad. Jeśli chodzi o marchewki z własnego podwórka, te pytania nie mają prawa się pojawić!

Pasja na cały rok

Ogrodnictwo jest bardzo wymagającym, ale równocześnie satysfakcjonującym zajęciem. Nie da się ukryć, że jeśli chcemy być w stanie zebrać plon, będziemy musieli poświęcić sporo czasu na pielęgnację naszych roślin. Mało tego, wiele warzyw i owoców jest gotowe do zebrania w różnych porach roku, więc tutaj same chęci nie wystarczą, trzeba też zdobyć trochę wiedzy na ten temat. Nie mniej jednak, nie ma nic bardziej satysfakcjonującego, niż moment, w którym możemy skosztować marchewek, które sami zasialiśmy pół roku wcześniej. Jeśli postanowimy zająć się ogrodnictwem i potraktujemy to poważnie, nie ma wątpliwości, że stanie się to naszą wielką pasją, którą będziemy zajmować się całym rokiem. Jest to też fantastyczny sposób na aktywne spędzenie czasu sami ze sobą lub z rodziną i przyjaciółmi. Jeśli nasi znajomi podzielają naszą pasję, z pewnością będziemy mieli tematy na wiele godzin rozmów. Istnieją też kluby ogrodnicze, w których można dyskutować na temat roślin albo próbować warzyw, które udało nam się wyhodować w danym roku. Jednym słowem: ogrodnictwo łączy ludzi!